Otomobil Sürüş Eğitimleri;

  • Belirlenen program dahilinde teorik eğitimler (trafik, motor, ilkyardım) tamamlanır.
  • Teorik eğitimini tamamlayan adaylar trafiğe çıkış öncesinde temel sürüş eğitimi için birebir olarak simülatör eğitimine alınır.
  • Temel eğitimini alan adaylar M.E.B. tarafından onaylanmış, çift debriyaj+fren tertibatı olan kullanımı kolay, güvenli eğitim araçlarımızda akan trafik eğitimlerine başlar.
  • Akan trafikte alacağı 12 ders, kursiyerin uygun olduğu gün ve saatlere göre ayarlanır ve birebir özel ders şeklinde uygulanır.
  • Teorik dersler, simülatör eğitimleri ve akan trafikteki direksiyon dersleri ücrete dahildir.
Araç Simülatörü

Simülatörlerimiz, araçlarla birebir uyumlu ve M.E.B. tarafından onaylanmıştır.

YENİ YÖNETMELİĞE GÖRE BİLMENİZ GEREKENLER;

Yazılı sınavı
Adaylar; Milli Eğitimin Müdürlüğünün belirlediği okullarda, 60 dakikalık, Trafik(25), ilkyardım(15) ve araç tekniği(10) sorularından oluşan 50 soruluk bir teste tabii tutulurlar. Bu sınavdan başarılı olabilmek için soruların en az %70´ini (35 soru) doğru cevaplamaları gerekir. Bu sınavı geçemeyen adaylar 3 defa daha yazılı sınava girme hakkı verilir. Yazılı sınavından başarılı olamayanlar direksiyon sınavına giremez.

Direksiyon sınavı
Adaylar, Milli Eğitim Müdürlüğünün belirlediği gün ve saatte (randevulu) sınav alanına gelerek akan trafikte belirlenen güzergahta 30 dakika boyunca araç kullanacaklar. Çıkış ve iniş eğimli yol, kontrollu ve kontrolsüz kavşaklar, dönel kavşaklar, paralel park, geri gitme ve yokuş kalkışından oluşan güzergahıhatasız tamamlayanlar sınavdan başarılı olmuş sayılırlar. Sınav değerlendirme formunu sayfanın altında bulabilirsiniz.

Direksiyon sınavına girecek adayların, yeni yönetmeliğe göre akan trafikte, zorunlu, 12 ders direksiyon eğitim almaları gerekir. 1 ders saati 50 dakika olup 10 dakika dinlenme molasıdır. Başlangıç eğitimi, kursiyer akan trafiğe çıkacak seviyeye gelene kadar simülatör üzerinde veya pistte devam edilir.

DİKKAT, ALDANMAYINIZ    
Herhangi bir kursa kayıt olurken direksiyon dersi sayısına, ders sürelerine, simülatör eğitimi verip vermediğini mutlaka sorunuz. Yasal olarak hakkınız olan simülatör eğitiminizi, akan trafikte almanız gereken 12 ders direksiyon eğitimini mutlaka isteyiniz.

12 DERS AKAN TRAFİKTE VE EN AZ 2 DERS SİMÜLATÖR EĞİTİMİYLE EHLİYET ALMAYA HAZIRMISINIZ?..